Budowa tradycyjnego domu murowanego to duże przedsięwzięcie, które wymaga czasu, energii inwestora i dużych zasobów finansowych.
Dom Modułowy MICCO powstaje w hali produkcyjnej pod okiem specjalistów.
– to dużo szybszy i prostszy od tradycyjnego sposób na własny Dom
– technologia modułowa uniezależnia nas od pogody
– nie musisz angażować swojego czasu w proces budowy, nie musisz negocjować z poszczególnymi wykonawcami i dostawcami materiałów
Dom Modułowy w MICCO kupujesz a nie budujesz!
Dom Modułowy MICCO jest dostarczany w całości na Twoją działkę
Dom Modułowy MICCO jest wykańczany według Twoich wskazówek
– masz wpływ na kolorystykę i użyte do wykończeń materiały
– możesz dowolnie kształtować układ pomieszczeń i stolarki
– w razie potrzeby Dom Modułowy MICCO możesz łatwo powiększyć dokupując kolejne moduły
Dom Modułowy MICCO możesz przewieźć w inne miejsce kraju/Europy, dom może się “przeprowadzać” razem z Tobą
– sami dostarczamy i montujemy nasze obiekty – bez wynajmowania zewnętrznych firm – co gwarantuje bezpieczeństwo, profesjonalizm i jakość obsługi!
Dom Modułowy MICCO jest łatwy do ewentualnej sprzedaży
Dom Modułowy MICCO posiada pełną dokumentację projektową umożliwiającą uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie budynku – Dom zaprojektowany zgodnie z aktualnymi normami, posiada świadectwo charakterystyki energetycznej
– rozwiązania techniczne zastosowane w Domach MICCO chronione są Patentem nr 239729
– nasze domy zostały zaprojektowane przy współpracy z naukowcami z Politechniki Krakowskiej
– pomagamy w uzyskaniu pozwolenia na budowę lub zgłoszenia
Dom Modułowy MICCO otrzymał Złoty Medal Targów Kieleckich w kategorii „Dom”
Dom Modułowy MICCO jest Domem PASYWNYM i to jest jego NAJWIĘKSZA ZALETA!
Piana poliuretanowa PU, w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych, wypełnia nawet najmniejsze i najtrudniej dostępne przestrzenie. Powoduje to osiągnięcie maksymalnej szczelności budynku.
Istotną zaletą piany poliuretanowej jest długa żywotność, nie zmienia ona swoich właściwości wraz z upływem lat, tak jak zdarza się w przypadku innych materiałów izolacyjnych, które ulegają degradacji, opadają lub kurczą się, tracąc właściwości izolacyjne.
Piana poliuretanowa o strukturze zamkniętych komórek nie nasiąka wodą ani parą wodną, oraz doskonale izoluje akustycznie.
Współczynnik przenikania ciepła λ w pianie wykorzystywanej przy budowie naszych domów na kołach wynosi: 0,020 – 0,022 W/mK
Stosowane w MICCO piany PU posiadają wszystkie koniecznie atesty i certyfikaty wymagane przez prawo budowlane (Piana PU przeszła testy palności)
Piana zamkniętokomórkowa PU to aktualnie najdoskonalszy materiał izolacyjny dostępny na rynku!
Budynek PASYWNY MICCO to energooszczędny budynek modułowy najnowszej generacji o ekstremalnie niskim zapotrzebowaniu na energię do ogrzewania (do 15 kWh/m2/rok) – pozwala to na oszczędność energetyczną na poziomie 90%, dzięki temu dodatkowe nakłady inwestycyjne zaczynają zwracać się już od początku eksploatacji!
12 marca 2024 w Parlamencie Europejskim miała miejsce nowelizacja tzw. dyrektywy budynkowej (EPBD – Energy Performance of Buildings Directive) w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.
Standard budynku pasywnego w budownictwie jednorodzinnym obowiązywał będzie w UE i w Polsce od 2028 roku, ale już dziś warto budować w standardzie pasywnym ponieważ budynki o niższych parametrach będą wymagały po 2028 r dodatkowych nakładów termomodernizacyjnych.
Nowelizacja EPBD wprowadza też ujednolicone klasy energetyczne, które mają być obowiązkowym elementem świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Chodzi o oznaczenie w postaci liter od A do G, informujące o tym, jak duże jest zapotrzebowanie energetyczne budynku. Jest to system znany z urządzeń AGD, piekarników czy lodówek. O klasie trzeba będzie informować w ogłoszeniach najmu czy sprzedaży mieszkania i domu, co sprawi, że budynki nieefektywne energetycznie, bez wykonanej termomodernizacji, będą cieszyć się mniejszą popularnością z powodu opłat środowiskowych.
W MICCO standard pasywny budynku dostępny jest już dzisiaj!
Domy Pasywne MICCO to:
- szczelna powłoka termoizolacyjna (badanie szczelności)
- wysoka sprawność termoizolacji
- brak mostków termicznych (badanie termowizyjne)
- wysokowydajny system rekuperacji
- ogrzewanie wodne pompą ciepła (powietrzną lub gruntową)
- szczelne i energooszczędne okna i drzwi
- system fotowoltaiczny z akumulatorem
- optymalne rozmieszczenie pomieszczeń i stolarki okiennej, względem stron świata i ew. zacienienia
Zalety z posiadania Domu Pasywnego MICCO:
- minimalne koszty utrzymania budynku
- komfort cieplny i powietrzny
- niezależność i bezpieczeństwo energetyczne
- brak konieczności nakładów na termomodernizację po 2028 r
- bezobsługowe zarządzanie domem
- brak wpływu domu na środowisko naturalne
- brak opłat za wpływ domu na środowisko po 2028 r (ETS2)
- brak straty wartości budynku w stosunku do innych budynków po 2028 r
Dom tradycyjny WT 2014 – ze współczynnikiem Ep powyżej 70 kWh/m2 nie spełnia aktualnych norm energooszczędności i generuje bardzo duże koszty ogrzewania i użytkowania, w przyszłości obłożony będzie podatkami ekologicznymi i będzie wymagał bardzo dużych nakładów na termomodernizację.
Dom energooszczędny WT 2021 – ze współczynnikiem Ep w przedziale 70 – 40 kWh/m2 – spełnia aktualne normy energooszczędności (2024), ale generuje duże koszty ogrzewania i użytkowania, będzie także wymagał dużych nakładów na termomodernizację po 2028 r.
Dom Pasywny ze współczynnikiem Ep poniżej 40 kWh/m2 (Ep= 15 KWh/m2 na ogrzewanie) to budynek najnowszej generacji z minimalnym lub zerowym zapotrzebowaniem na energię z zewnątrz – budynek samowystarczalny – bezkosztowy, bezemisyjny, przyjazny dla użytkowników i środowiska, będzie standardem w Polsce i UE po 2028 r.
Już dziś wybierz przyszłość ! – Już dziś wybierz Pasywny Dom MICCO!
Wskaźnik EP – wskaźnik zużycia energii pierwotnej, wyrażany jest w kWh/m2*rok.
Jest to wskaźnik, który pokazuje zużycie energii w odniesieniu do 1 metra kwadratowego ogrzewanej powierzchni budynku w skali roku. Wskazuje nam ile energii z paliwa (różnej postaci, np. gazu, węgla, energii eklektycznej) musi zostać zużyte przez wskazany budynek.
Wskaźnik EP = EK * wi,
gdzie:
EK to wskaźnik wykorzystania energii końcowej. Mówi o tym ile energii należy dostarczyć do budynku uwzględniając sprawności wykorzystanych systemów technicznych.
wi to współczynnik nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej na wytworzenie i dostarczenie nośnika energii dla systemów technicznych. Współczynnik ten mówi o wpływie na klimat wykorzystanego do obliczeń paliwa.
Zasada działania rekuperatora polega na tym, że strumień zużytego powietrza wyciąganego z budynku, przechodząc przez rekuperator, przekazuje energię cieplną strumieniowi świeżego powietrza nawiewanego z zewnątrz.
Rekuperator gwarantuje stałą wymianę powietrza w budynku, która podobna jest do tradycyjnego wietrzenia, jednak bez obniżania temperatury w pomieszczeniach, bez przeciągów i bez wpuszczania do domu zanieczyszczeń i insektów
Rekuperacja –to jeden z kluczowych elementów Domu Pasywnego MICCO
Zalety rekuperacji:
- odzysk ciepła z wymienianego powietrza
- pełna kontrola nad ilością wymienianego powietrza
- filtracja powietrza
- komfortowy poziom wilgotności przez cały rok
- brak konieczności otwierania okien
- ograniczenie smogu
- odzysk chłodu
- komfortowa temperatura
- niskie koszy eksploatacji
- mniej kurzu w powietrzu
- brak drogich kominów do wentylacji grawitacyjnej – wentylacja grawitacyjna działa sprawnie jedynie 3-5 % dni w roku.