38-524 Besko, Starowiejska 107 +48 508 153 087 biuro@micco.pl

Dowiedz się więcej

Budowa tradycyjnego domu murowanego to duże przedsięwzięcie, które wymaga czasu, energii inwestora i dużych zasobów finansowych. 

Dom Modułowy MICCO powstaje w hali produkcyjnej pod okiem specjalistów. 

– to dużo szybszy i prostszy od tradycyjnego sposób na własny Dom

– technologia modułowa uniezależnia nas od pogody

– nie musisz angażować swojego czasu w proces budowy, nie musisz negocjować z poszczególnymi wykonawcami i dostawcami materiałów

Dom Modułowy w MICCO kupujesz a nie budujesz! 

Dom Modułowy MICCO jest dostarczany w całości na Twoją działkę 

Dom Modułowy MICCO jest wykańczany według Twoich wskazówek

– masz wpływ na kolorystykę i użyte do wykończeń materiały

– możesz  dowolnie kształtować układ pomieszczeń i stolarki 

– w razie potrzeby Dom Modułowy MICCO możesz łatwo powiększyć dokupując kolejne moduły

Dom Modułowy MICCO możesz przewieźć w inne miejsce kraju/Europy, dom może się “przeprowadzać” razem z Tobą

– sami dostarczamy i montujemy nasze obiekty – bez wynajmowania zewnętrznych firm – co gwarantuje bezpieczeństwo, profesjonalizm i jakość obsługi!

Dom Modułowy MICCO jest łatwy do ewentualnej sprzedaży 

Dom Modułowy MICCO posiada pełną dokumentację projektową umożliwiającą uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie budynku – Dom zaprojektowany zgodnie z aktualnymi normami, posiada świadectwo charakterystyki energetycznej

– rozwiązania techniczne zastosowane w Domach MICCO chronione są Patentem nr 239729

– nasze domy zostały zaprojektowane przy współpracy z naukowcami z Politechniki Krakowskiej

– pomagamy w uzyskaniu pozwolenia na budowę lub zgłoszenia

Dom Modułowy MICCO otrzymał Złoty Medal Targów Kieleckich w kategorii „Dom”

Dom Modułowy MICCO jest Domem PASYWNYM i to jest jego NAJWIĘKSZA ZALETA!

 

 

 

Piana poliuretanowa PU, w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych, wypełnia nawet najmniejsze i najtrudniej dostępne przestrzenie. Powoduje to osiągnięcie maksymalnej szczelności budynku.

Istotną zaletą piany poliuretanowej jest długa żywotność, nie zmienia ona swoich właściwości wraz z upływem lat, tak jak zdarza się w przypadku innych materiałów izolacyjnych, które ulegają degradacji, opadają lub kurczą się, tracąc właściwości izolacyjne.

Piana poliuretanowa o strukturze zamkniętych komórek nie nasiąka wodą ani parą wodną, oraz doskonale izoluje akustycznie.
Współczynnik przenikania ciepła λ w pianie wykorzystywanej przy budowie naszych domów na kołach wynosi: 0,020 – 0,022 W/mK

Stosowane w MICCO piany PU posiadają wszystkie koniecznie atesty i certyfikaty wymagane przez prawo budowlane (Piana PU przeszła testy palności)

Piana zamkniętokomórkowa PU to aktualnie najdoskonalszy materiał izolacyjny dostępny na rynku! 

Budynek PASYWNY MICCO to energooszczędny budynek modułowy najnowszej generacji o ekstremalnie niskim zapotrzebowaniu na energię do ogrzewania (do 15 kWh/m2/rok) – pozwala to na oszczędność energetyczną na poziomie 90%, dzięki temu dodatkowe nakłady inwestycyjne zaczynają zwracać się już od początku eksploatacji!


12 marca 2024 w Parlamencie Europejskim miała miejsce nowelizacja tzw. dyrektywy budynkowej (EPBD – Energy Performance of Buildings Directive) w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.
Standard budynku pasywnego w budownictwie jednorodzinnym obowiązywał będzie w UE i w Polsce od 2028 roku, ale już dziś warto budować w standardzie pasywnym ponieważ budynki o niższych parametrach będą wymagały po 2028 r dodatkowych nakładów termomodernizacyjnych.
Nowelizacja EPBD wprowadza też ujednolicone klasy energetyczne, które mają być obowiązkowym elementem świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Chodzi o oznaczenie w postaci liter od A do G, informujące o tym, jak duże jest zapotrzebowanie energetyczne budynku. Jest to system znany z urządzeń AGD, piekarników czy lodówek. O klasie trzeba będzie informować w ogłoszeniach najmu czy sprzedaży mieszkania i domu, co sprawi, że budynki nieefektywne energetycznie, bez wykonanej termomodernizacji, będą cieszyć się mniejszą popularnością z powodu opłat środowiskowych.

W MICCO standard pasywny budynku dostępny jest już dzisiaj!

Domy Pasywne MICCO to:

 • szczelna powłoka termoizolacyjna (badanie szczelności)
 • wysoka sprawność termoizolacji
 • brak mostków termicznych (badanie termowizyjne)
 • wysokowydajny system rekuperacji
 • ogrzewanie wodne pompą ciepła (powietrzną lub gruntową)
 • szczelne i energooszczędne okna i drzwi
 • system fotowoltaiczny z akumulatorem
 • optymalne rozmieszczenie pomieszczeń i stolarki okiennej, względem stron świata i ew. zacienienia

Zalety z posiadania Domu Pasywnego MICCO:

 • minimalne koszty utrzymania budynku
 • komfort cieplny i powietrzny
 • niezależność i bezpieczeństwo energetyczne
 • brak konieczności nakładów na termomodernizację po 2028 r
 • bezobsługowe zarządzanie domem
 • brak wpływu domu na środowisko naturalne
 • brak opłat za wpływ domu na środowisko po 2028 r (ETS2)
 • brak straty wartości budynku w stosunku do innych budynków po 2028 r

Dom tradycyjny WT 2014 – ze współczynnikiem Ep powyżej 70 kWh/m2 nie spełnia aktualnych norm energooszczędności i generuje bardzo duże koszty ogrzewania i użytkowania, w przyszłości obłożony będzie podatkami ekologicznymi i będzie wymagał bardzo dużych nakładów na termomodernizację.

Dom energooszczędny WT 2021 – ze współczynnikiem Ep w przedziale 70 – 40 kWh/m2 – spełnia aktualne normy energooszczędności (2024), ale generuje duże koszty ogrzewania i użytkowania, będzie także wymagał dużych nakładów na termomodernizację po 2028 r.

Dom Pasywny ze współczynnikiem Ep poniżej 40 kWh/m2 (Ep= 15 KWh/m2 na ogrzewanie) to budynek najnowszej generacji z minimalnym lub zerowym zapotrzebowaniem na energię z zewnątrz – budynek samowystarczalny – bezkosztowy, bezemisyjny, przyjazny dla użytkowników i środowiska,  będzie standardem w Polsce i UE po 2028 r. 

Już dziś wybierz przyszłość ! – Już dziś wybierz Pasywny Dom MICCO!

 

Wskaźnik EP – wskaźnik zużycia energii pierwotnej, wyrażany jest w kWh/m2*rok. 

Jest to wskaźnik, który pokazuje zużycie energii w odniesieniu do  1 metra kwadratowego ogrzewanej powierzchni budynku w skali roku. Wskazuje nam ile energii z paliwa (różnej postaci, np. gazu, węgla, energii eklektycznej) musi zostać zużyte przez wskazany budynek.

Wskaźnik EP = EK * wi,
gdzie:
EK to wskaźnik wykorzystania energii końcowej. Mówi  o tym ile energii należy dostarczyć do budynku uwzględniając sprawności wykorzystanych systemów technicznych.
wi to współczynnik nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej na wytworzenie i dostarczenie nośnika energii dla systemów technicznych.  Współczynnik ten mówi o wpływie na klimat wykorzystanego do obliczeń paliwa.

  •  

Zasada działania rekuperatora  polega na tym, że strumień zużytego powietrza wyciąganego z budynku, przechodząc przez rekuperator, przekazuje energię cieplną strumieniowi świeżego powietrza  nawiewanego z zewnątrz.
Rekuperator gwarantuje stałą wymianę powietrza w budynku, która podobna jest do tradycyjnego wietrzenia, jednak bez obniżania temperatury w pomieszczeniach, bez przeciągów i bez wpuszczania do domu zanieczyszczeń i insektów

Rekuperacja –to  jeden z kluczowych elementów Domu Pasywnego MICCO 

 

Zalety rekuperacji:

 • odzysk ciepła z wymienianego powietrza
 • pełna kontrola nad ilością wymienianego powietrza 
 • filtracja powietrza
 • komfortowy poziom wilgotności przez cały rok
 • brak konieczności otwierania okien
 • ograniczenie smogu
 • odzysk chłodu
 • komfortowa temperatura
 • niskie koszy eksploatacji
 • mniej kurzu w powietrzu
 • brak drogich kominów do wentylacji grawitacyjnej – wentylacja grawitacyjna działa sprawnie jedynie 3-5 % dni w roku.
Odzysk ciepła w rekuperatorze to 80 – 90%.